RAGDOLL     SINGAPURA     CO? GDZIE? KIEDY?

FIFe - Fédération Internationale Féline     Felis Polonia

    Cat Club Łódź     Magazyn KOT  

    RAGi-DAGi Polish Ragdoll Club  


Ragdoll: O rasie...RAGDOLL - Kot czy szmaciana lalka?

Spekulacje na temat powstania tej fantastycznej rasy trwają nadal i nie jest jednoznacznie ustalone jakie koty dały jej początek.
W literaturze możemy spotkać się z wieloma domysłami i przypuszczeniami, lecz nadal nie mamy jednoznacznych dowodów naukowych.

Mitomania Ann Baker sięgała tak daleko, że zaczęła rozpowiadać o tym, jakoby koty ragdoll były wynikiem mutacji wywołanej przez kosmitów, miały geny szopów i ludzi, a nawet jakoby były ostatnim ogniwem między ludźmi a kosmitami.

Wszystko jedno jaka jest historia tych kotów. Fakty są takie, że są to cudowne, wielkie i łagodne koty towarzyszące człowiekowi na każdym etapie codziennego życia.
Starające się przypominać o sobie przy każdej nadarzającej okazji, a ich delikatne miauczenie czasami do złudzenia naśladuje płacz dziecka.

Kot to fantastyczny towarzysz i członek rodziny - dumny, ciepły, mruczący przyjaciel…        © 2006-2019 · Gregorius-Cat
        All rights reserved.

Aktualności   Ragdoll: O rasie   Kotki   Kocury     Singapura: O rasie   Kotki   Kocury   Kocięta   Fotoreportaże   Linki   Kontakt